نیدفوراسپید

بهترین بازی‌های سری جنون سرعت Need for Speed

سری بازی‌های جنون سرعت یا همان Need for Speed از سال ۱۹۹۴ تا به همین امروز در صنعت گیمینگ حضور داشته‌اند و بدون شک حضور خود را نه فقط در بخش بازی‌های ماشینی، بلکه در تمامی سبک‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذار‌ترین سری بازی‌ها ثبت کرده‌اند.

اگر بخواهیم نسخه‌های امروزی این بازی را با سری‌های اولیه آن مقایسه کنیم، از همان ابتدا تمامی جهش‌ها قابل تشخیص هستند. از گرافیک بازی بگیرید تا گیم‌پلی و خط‌های داستانی. اما این بازی ماشینی پرطرفدار همیشه به اصل و هسته خود، یعنی تجربه تعقیب و گریز‌های پر تنش و هیجانی، شخصی سازی‌ها و موارد دیگر وفادار مانده است.

در ادامه با لیست بهترین بازی‌های سری Need for Speed با ما همراه باشید.

جنون سرعت Shift (تغییر جهت)

بازی Need for Speed Shift ساخته شده توسط استودیوی Slightly Mad همانطور که از نامش پیداست، به گونه‌ای یک تغییر جهت برای تمام سری محسوب می‌شود. با این که بازی را نمی‌توان یک بازی شبیه ساز مسابقات رالی خطاب کرد اما می‌توان گفت که از مابقی سری بازی‌های جنون سرعت به این عنوان نزدیک‌تر است. این بازی تمرکز زیادی را برای امکان سفارشی‌سازی سانت به سانت خودرو‌ها صرف کرده و همچنین از این جهت که به HUD این بازی توجه زیادی شده است برای کسانی که دید اول را شخص را در بازی‌های ماشینی به دید سوم شخص ترجیح می‌دهند، Shift از نظر گیم‌پلی یک نقطه عطف محسوب می‌شود. اگر قصد دارید تا از تنش بخش داستانی پیچیده بازی‌های این سری صرفا فقط در یک پیست مسابقه دهید، این بازی مناسب شماست و تجربه‌ای مانند بازی Project Cars را در اختیارتان قرار می‌دهد.

جنون سرعت Rivals

این بازی در سال ۲۰۱۳ توسط استدیو بازی سازی Criterion Software ارائه شد و هدف آن هم پاک کردن مرز بین بازی تک نفره و بازی چندنفره بود که این کار را توسط خلق یک دنیای آنلاین بدون نقص با هوشمند‌ترین‌ هوش‌های مصنوعی به انجام رساند.تصمیم نهایی قرار مسابقات، کورس‌های دو نفره و یا حتی گشت و گذار در نقشه بازی توسط خود گیمر‌ها تعیین می‌شود و به این صورت خود شما نویسنده بازی خود هستد. و البته بخش یک نفره این بازی هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. پلیس‌ها در این بازی از سری‌های قبل هوشمند‌تر شده‌اند و از هیچ گجتی برای دستگیر کردن شما کم نمی‌گذارند. البته درست مثل برخی از سری‌های قبلی این امکان هم وجود دارد که به عنوان پلیس وارد میدان شوید و خط داستانی جدایی را تشکیل بدهید.

جنون سرعت Heat

بازی جنون سرعت Heat در اواخر سال ۲۰۱۹ توسط استدیو Ghost Games ارائه داده شد که از همین رو این بازی یکی از جدید‌ترین‌های این سری محسوب می‌شود و خب قطعا از گرافیک بهتری هم برخوردار است. بعلاوه تمرکز Heat نسبت به وفاداری به ریشه‌های سری واقعا قابل تقدیر است. چیزی که در اینباره اول از همه به چشم‌تان خواهد آمد حق انتخاب و تفاوت بین مسابقات روزانه و شبانه است که هرکدام از آن‌ها قوانین و شرایط خاص خود را دارا هستند. قادر هستید که در مسابقات رسمی روزانه پا به پای رقیب‌های خود در پیست از پیش تعیین شده مسابقه دهید و این درحالی‌است که با شرکت در مسابقات غیرقانونی شبانه بعلاوه امکان پیدا شدن سر و کله پلیس، در مسابقاتی شرکت کنید که تنها قانون آن بی قانونی‌ست! در این بازی قادر هستید تا نه تنها خودرو بلکه شخصیت خود را هم شخصی سازی کنید. بعلاوه یک نقشه بزرگ جهان باز برای گشت و گذار و همه‌ی این‌ها در کنار یک داستان جذاب درگیر کننده. بازی Need for Speed Heat در کنار گرافیک فوق‌العاده، تجربه زنده شدن تمامی ریشه‌های این سری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

جنون سرعت Hot Pursuit (۲۰۱۰)

جنون سرعت Hot Pursuit اولین بازی منتشر شده از شرکت Criterion Games بود که البته توانست سری خود با نام burnout را ارائه دهد. دلیل نام‌گذاری جداگانه‌ای که توسط این بازی آغاز شد به ساختار کلی بازی برمی‌گردد. درست مثل بازی‌های ندای وظیفه که امروزه در دو شاخه اصلی Modern Warfare و Black Ops قرار می‌گیرند. در این بازی خبری از کات‌سین‌های سینمایی در بین هر ماموریت نیست و یا حتی گاراژی برای شخصی سازی و ارتقای ماشین شما وجود ندارد. در این بازی شما یک نقشه بزرگ با تنوع آب و هوایی بالا در اختیار دارید که در آن با برنده شدن در هر مسابقه، یک یا چند مسابقه دیگر در نقشه شما پدید می‌آیند. این روند تا آخرین مسابقات پیش می‌رود و تقریبا این تمام ماجراست. این بازی بیشتر بر روی ارائه مسابقات سرعتی در کلاس‌های متفاوت ماشینی متمرکز است که می‌توانید در آن به عنوان هر دو طرف یعنی مسابقه‌دهنده و یا پلیس‌های جاده‌ای با چالش‌هایی که به مرور سخت‌تر می‌شوند روبرو شوید. همچنین این امکان هم برای گیمر‌ها وجود دارد که بتوانند رکورد‌های خود را در اتولوگ آنلاین ثبت کنند و در این باره به رقابت و شکستن رکورد‌ها بپردازند. اگر فقط می‌خواهید با یک سوپر اسپرت حرفه‌ای در جاده گازش را بگیرید این بازی مناسب شماست.

جنون سرعت Most Wanted (تحت تعقیب)

ترکیبی از زیبایی دنیای مدرن ماشین‌ها، محیط کلاسیک، نقشه‌ای جهان باز، فرهنگ مسابقات خیابانی مانند دوران بازی Underground و همینطور پلی لیستی از آهنگ‌های دیوانه‌وار راک آلترناتیو، همگی پایه‌گذار گل سر سبد این سری یعنی Need for Speed Most Wanted در سال ۲۰۰۵ بود‌ند. اگر از فیزیک جنون سرعت Underground و تمرکز آن بر فرهنگ و سیستم خیابانی لذت بردید و از کم بودن تعقیب و گریز و پلیس بازی آن گله دارید، در این باره Most Wanted تمامی معیار‌ها را رعایت کرده است.

محیط شهر این بازی به خوبی می‌تواند بی قانونی ریسر‌های این شهر را توجیح کند. از این جهت که تنوع بالای آن برای هر کسی می‌تواند جذاب باشد. مهم نیست به دنبال دریفت کشیدن در خیابان‌ها باشید و یا بخواهید با تمام سرعت جاده‌های جنگلی را طی کنید. میزان شخصی سازی در این بازی دیوانه‌وار است و از کیت بدنه و موتور تا رنگ شیشه ماشین قابلیت شخصی سازی دارند. و البته محور داستانی فوق‌العاده به همراه کات‌سین‌های سینمایی جذاب است که این بازی را بیش از هرچیزی خاص می‌کند.

نوشتن دیدگاه