پرسرعت‌ترین ماشین‌های ژاپنی

در پست امروز به قدرتمند‌ترین و سریع‌ترین ماشین‌های ساخت ژاپن نگاهی خواهیم انداخت. خودرو‌هایی که در برابر هر ماشین عضلانی می‌توانند حرفی برای گفتن داشته باشند و یا حتی در مواردی آن‌ها را در گرد و خاک خود محو کنند.

در این باره ممکن است که احساسات ماشین آمریکایی باز‌ها جریحه دار شود. هرچه نباشد عنوان خودروی عضلانی متعلق به غول‌های آمریکاییست. بیاید تا بدون حرف اضافه‌ای وارد موضوع شویم. آیا خودروی عضلانی مورد علاقه شما قدرتمند‌تر از موارد لیست امروز ماست؟ در این باره نظرات خود را با ما در کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

مزدا Furai

بسیار خب. این لیست با جذاب‌ترین خودروی ساخته شده در دنیا شروع می‌شود. البته جذاب‌ترین خودرویی که لوگوی لامبورگینی را با خود حمل نمی‌کند. مزدا Furai یکی از استثنایی‌ترین خودرو‌های ساخت ژاپن محسوب می‌شود که البته در بحث سرعت هم چیزی کم ندارد.

این خودرو قادر است تا هر پیست اتومبیلرانی را با قدرت تمام ببلعد. بعلاوه صدای اگزوز این ماشین به معنای واقعی دیوانه‌وار است. ترکیب این صفات در یک اسکلت واحد، برای واقعی بودن بیش از حد خوب به نظر می‌رسد. بنابر‌این بدون یک کلمه اضافه دیگر مزدا Furai به حق در این لیست جا می‌گیرد.

لکسوس LFA

می‌توان صادقانه ابراز کرد که هیچ خودرویی با موتور ۱۰ سیلندر v10 وجود ندارد که صدای آن مثل لکسوس LFA وحشیانه باشد. این ماشین با همکاری مشترک یاماها ساخته شده و صدای آن مثل آژیری است که در هر لحظه تند‌تر و تند‌تر می‌شود. صدای اگزوز این ماشین مست کننده است و همه ما می‌دانیم که چنین چیزی در دوز‌های بالا می‌تواند خطرناک باشد.

صرف نظر از اینکه این خودرو توسط LC500 جایگزین شده است، لکسوس LFA همچنان در بحث هندلینگ حرف اول را می‌زند. از زمان ساخت این خودرو هیچ چیز دیگری در این سطح، چه از لکسوس و چه از تویوتا رونمایی نشده است. شاید وقت آن رسیده باشد که این کمپانی‌ها به فکر ارائه یک مدل جدید باشند.

نیسان GT-R

به سادگی می‌توان گفت که تا زمان عرضه R36 GT-R، هیچ حریف خطرناک‌تری برای ابر خودرو‌های ژاپنی وجود نخواهد داشت. نیسان GT-R مجهز به سیستم انتقال قدرت AWD یا تمام چرخ محرک، بر خلاف گفته بسیاری که حدس می‌زنند این ماشین نمی‌تواند از پس چالش‌های سخت پیش رو برآید، می‌تواند با قدرت تمام همه خودرو‌های عضلانی را در پیست‌ها خاک کند و بر آن‌ها مسلط شود. مهم هم نیست مسیر پیست شما چقدر پیچ داشته باشد. چیزی که می‌تواند این خودرو را از این هم چمگیر‌تر کند این است که نیسان GT-R می‌تواند به راحتی پاسخگوی نیاز‌های روزانه هر شخص باشد و از این نظر هدایت آن بدون دردسر است. به این معنی که این خودرو تنها یک درگستر نیست و یک ماشین تمام و کمال است.

آکورا NSX

این ماشین برای کسی طراحی شده است که قصد دارد تا علاوه بر داشتن قدرتی در سطح GT-R کمی با کلاس‌تر باشد. اگر به نظر شما هم ترکیب جالبی به نظر می‌رسد NSX همان موجودی است که به دنبالش هستید. بعلاوه اکورا از تکنولوژی‌های مدرن‌تری نسبت به نیسان در این خودرو استفاده کرده که کلاس NSX را از این هم دقیق‌تر نمایش دهد. با ۶۰۰ اسب بخار قدرت و موتور ۶ سیلندر V6 این ماشین با ماشین‌های عضلانی برابری نمی‌کند. بلکه در یک پیست استاندارد از آن‌ها جلو می‌زند.

Aspark owl

افراد زیادی نیستند که اسم این خودرو را شنیده باشند. اگر هم پیگیر اخبار ماشین‌ها بوده باشید امکانش هست تا یکی دو بار تنها نامش را شنیده باشید. اما قطعا یک شرکت کوچک سازنده ماشین‌های سوپر اسپرت سفارشی، به سادگی نمی‌تواند در دنیای فراری، لامبورگینی و یا پاگانی رقابت کند.

این شرکت زمانی به رسانه‌ها راه یافت که مردم متوجه شدند حدود ۲۰۰۰ هزار اسب بخار قدرت دارد(شما رقم را درست می‌خوانید و اشتباهی رخ نداده است). و همینطور می‌تواند در تنها ۱.۷ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیومتر در ساعت برسد. نکته جالب اینجاست که این خودرو توتنسته است تا در طراحی ظاهری خود فرهنگ ژاپنی را با استاندارد امروزی سوپر اسپرت‌ها ترکیب کرده و به عنوان یک مدل اورجینال وارد دنیای ابرخودرو‌ها شود.

نوشتن دیدگاه