کم سرعت‌ترین خودرو‌های سال ۲۰۲۰

در نظر داشته باشید که امروزه یک هیوندای اکسنت مدل ۲۰۲۰، تنها با ۱۲۰ اسب بخار قدرت می‌تواند در عرض ۸.۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. این رقم قطعا از ۹.۷ ثانیه‌ای شورلت کامارو ۱۹۸۲ جلو می‌زند و این خودروی عضلانی نمادین با ۱۶۵ اسب بخار را به راحتی کنار می‌زند.

امروزه در عصری زندگی می‌کنیم که دسته جدیدی به نام ابر خودرو‌ها به بخش‌بندی خودرو‌ها اضافه شده که باعث می‌شود ماشین‌های سوپر اسپرت هم در مقایسه با آن‌ها کم بی‌آورند و ناکافی به نظر برسند.

در سالی که خودروی بی ام و M5 بدون زحمت خاصی می‌تواند در ۲.۸ ثانیه از سرعت ۰ به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد همچنان خودرو سازانی وجود دارند که سرعت و شتاب هیچگاه اولویت آن‌ها نبوده و همیشه در جهت مخالف محور سرعت قرار داشته‌اند.

در پست امروز به ۵ تا از خودرو‌های مدل ۲۰۲۰ می‌پردازیم که در بین تمامی خودروهای استاندارد دنیا دارای کم‌ترین شتاب و سرعت هستند:

 

نیسان Kicks مدل ۲۰۲۰

شتاب صفر تا صد: ۱۰.۵ ثانیه

اگر قصد داشته باشید که با یک کراس اور بی حال در آزاد راه‌ها رسیدن ماشین‌های پشت سری به مقصد را به تعویق بیاندازید، آنگاه نیسان کیکس سواری شماست. نیسان در این خودرو برای تامین انرژی یک موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری ۱۲۲ اسب بخاری را به یک جعبه دنده CVT متصل کرده است که از نظر بسیاری این ترکیب غیر منطقی به نظر می‌رسد. به این ترتیب انتظار می‌رود که گاز دادن در آزادراه‌های خلوت چندان رضایت بخش نباشد صبر زیادی بطلبد. نکته مثبت اینجاست که در ازای پول مشابه گزینه‌های بهتری هم در دسترس هستند و برای کسانی که می‌خواهند تا با ماشین‌های آموزش رانندگی اشتباه گرفته نشوند پیشنهاد می‌شود که به گزینه‌های دیگر هم سر بزنند.

 

تویوتا Corolla هیبریدی مدل ۲۰۲۰

شتاب صفر تا صد: ۱۰.۷ ثانیه

تویوتا با این خودرو ارزش خوبی را خلق کرد و این سدان عامه پسند را برای سال ۲۰۲۰ ارائه داد. طراحی بدنه جذاب، تجهیزات استاندارد، بعلاوه تریم هیبریدی و هزینه‌های اقتصادی همگی از مواردی هستند که این خودرو را جذاب می‌کنند. تنها نقصی که می‌توان از این خودرو داشت پیشرانه ۱۲۱ اسب بخاری آن است. ۱۰.۷ ثانیه طول می‌کشد که این خودرو از سرعت ۰ به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. این یعنی حداقال ۱۹ ثانیه زمان می‌برد که این خودرو تنها یک چهارم یک مایل را طی کند. برای نتیجه بهتر پیشنهاد می‌شود که از هفته‌ها قبل مانور مسیر خود را برنامه ریزی کنید.

 

تویوتا C-HR مدل ۲۰۲۰

شتاب صفر تا صد: ۱۱ ثانیه

ظاهر تویوتا C-HR مدل ۲۰۲۰ ممکن است کمی گول زننده باشد. زیرا برخی از ویژگی‌های جسورانه بودن را دارد و طراحی بدنه آن به گونه‌ای اسپرت است. اما اگر پدال گاز را تا خود زمین هم فشار بدهید مطمئن خواهید شد که از این خبر‌ها نیست و قرار نیست جایی بروید. البته برای این سرعت کم هم می‌توان پیشرانه ۴ سیلندری تنبل ۱۴۴ اسب بخاری این خودرو را مقصر دانست که مجبور است بدنه ۱.۵ تنی C-HR را حمل کند و البته با اینکه جعبه دنده CVT مصرف سوخت این ماشین را پایین آورده اما در عین حال در کم شدن سرعت آن نیز نقش داشته است. حتما تا بحال شنیده‌اید که سرعت زیاد حادثه می‌آفریند. اما تلاش برای ادغام شدن با جو بزرگراه با سرعت کم هم می‌تواند دوباره خطرناک باشد.

 

فورد اکو اسپرت مدل ۲۰۲۰

شتاب صفر تا صد: ۱۱.۲ ثانیه

با ارائه ۱۲۳ اسب بخار و گشتاور ۱۲۵ پوندی، موتور استاندارد فورد اکو اسپرت با یک لیتر حجم و ۳ سیلندر قابل احترام است. اما این قدرت چیزی جز یک شتاب کند و خسته کننده را برای یک بدنه ۱۳۰۰ کیلوگرمی در بر ندارد. البته صدای اگزوز این ماشین به نسبت کلاسش وحشی‌تر به نظر می‌رسد. اما به زودی متوجه خواهید شد که طبل تو خالی بیش نیست. البته در کنار این خودرو تریم دیگری هم با موتور دو لیتری ارائه داده می‌شود که ۱۶۶ اسب بخار قدرت دارد و انتخاب معقول‌تری به نظر می‌رسد.

 

میتسوبیشی Mirage مدل ۲۰۲۰

شتاب صفر تا صد: ۱۲ ثانیه

لغت Mirage به معنی سراب است و شرکت میتسوبیشی بسیار هوشمندانه این عنوان را برای خودروی ۷۸ اسب بخاری خود تعیین کرده است. زیرا به سرعت متوجه خواهید شد که رویت هر خودرویی پشت سر شما در واقع یک توهم است و این ماشین‌ها مدت‌هاست که از شما سبقت گرفته‌اند. کلمه کم سرعت به خوبی نمی‌تواند این خودرو را به نسبت ماشین‌های استاندارد امروزی توصیف کند. ورود این خودرو به آزادراه‌های بدون محدودیت سرعت مثل آزاد‌راه‌های معروف آلمان می‌تواند حادثه آفرین باشد. البته اگر در چنین کشور و آزادراهی بودید امکانش هست که شما را به ماشین بستنی فروشی اشباه بگیرند و شانس عبور بی حادثه‌ای را داشته باشید.

نوشتن دیدگاه