۵ آپشن غیر ضروری برای اتلاف پول!

بدیهی است که خرید هر گونه لوازم جانبی برای خودرو امری لذت بخش می‌باشد، اما در آن نباید زیاده‌روی و افراط کرد و باید تا جای ممکن از وسوسه‌ شدن در این خصوص اجتناب کرد.

هرچند داشتن لوازم جانبی در خودرو ممکن است به رانندگی بهتر کمک کند، اما همه آن‌ها برای یک راننده، ضروری نیستند، پس بهتر است از هدر دادن پول خود برای لوازم جانبی غیر ضروری جلوگیری به عمل آوریم.

در اینجا برخی از لوازم جانبی خودرو آورده شده است که باید از آنها فاصله بگیرید:

سیستم‌های سرگرمی برای صندلی‌های عقب

هرچند که داشتن این سیستم‌ها هیچ گونه مشکلی به‌ وجود نمی‌آورد و علاوه بر آن باعث سرگرم شدن افراد در صندلی‌های عقب می‌شود، اما هزینه‌ای که برای خرید آن باید متقبل شوید به هیچ عنوان به صرفه نمی‌باشد.

باربند خودرو

اگر خانواده‌ای هستید که دائماً در حال سفرید، در خرید باربند برای خودرو خود به هیچ عنوان مکث و درنگ نکنید، اما بهتر است که باربند را از خود کارخانه خودرو تهیه نکنید؛ در این صورت برای خرید باربند مورد علاقه خود، انتخاب‌های بسیار بیشتری خواهید داشت؛ به علاوه اینکه می‌توانید این باربند را از خودرویی به خودروی دیگر انتقال دهید.

برف‌پاک‌کن‌های لوکس و گران قیمت

برف‌پاک‌کن‌ها همیشه در معرضِ عناصر طبیعت از جمله گرما، سرما، باران و گرد و غبار قرار می‌گیرند، در نتیجه قسمت لاستیکی آن‌ها در نهایت خراب می‌شود. هرچقدر هم که برف‌پاک‌کن گران‌قیمتی تهیه کنید، در نهایت به این سرنوشت دچار خواهد شد. بنابراین بهتر است که به برف‌پاکن‌های فابریک خودرو پای‌بند باشید.

چراغ‌های مه‌شکن

چراغ‌های مه‌شکن ارزان قیمت نیستند، بنابراین، فقط زمانی که واقعاً به آن نیاز دارید یعنی قرار است مدت زمان زیادی در مه رانندگی کنید، آن‌ را تهیه کنید؛ در غیر این صورت تهیه کردن آن امری بی‌فایده می‌باشد.

سیستم پارکینگ هوشمند خودرو

امروزه بسیاری از اتومبیل‌ها دارای سیستم پارک خودکار می‌باشند. بسیاری از مردم واقعاً از آن استفاده می‌کنند، اما فقط برای چند بار اول. در حالی که این سیستم‌ها، اتومبیل را به طور خودکار در یک مکان پارک هدایت می‌کند، اما خود راننده بعد از گذشت مدت زمانی، بر انجام این کار مسلط خواهد شد و حتی می‌تواند خودرو را در زمان کمتری پارک کند؛ بنابراین پس از گذشت زمان، سیستم پارکینگ هوشمند خودرو بی‌استفاده خواهد ماند.

سعی کنید در اتومبیل و لوازم جانبیِ مناسب سرمایه گذاری کنید تا از هدر دادن پول خود جلوگیری به عمل آورید. حتی اگر خودروی دست دوم خریداری می‌کنید، سعی کنید فقط لوازم جانبی مورد نیاز خود را تهیه کنید نه صرفاً برای خودنمایی. یک ماشین نیاز به مراقبت مداوم، نگهداری و سوخت دارد، پس پول خود را صرف لوازم جانبی بی‌مورد نکنید.

نوشتن دیدگاه