بهترین لامبورگینی

بهترین خودرو‌های شرکت لامبورگینی

در این مقاله لیستی از ۱۰ خودروی برتر لامبورگینی که تاکنون ساخته شده، ارائه گردیده است.

به آسانی قابل تصور می‌باشد که صنعت خودروسازی بدون لامبورگینی چقدر کسل کننده خواهد بود. برای مدت بسیار زیادی بین لامبورگینی و فراری رقابت بسیار تنگاتنگی مشاهده شده است و هر کدام سعی در پیشی گرفتن از دیگری داشته‌اند. تولید فراری در ایتالیا از سال ۱۹۶۳ آغاز شد اما تاثیری که در صنعت خودروسازی داشت نسبت به تولیدکنندگان خودروهایی که مدت زمان طولانی‌تری وجود داشتند، بیشتر بود.

لامبورگینی GT350

لامبورگینی GT350

این خودرو در یک جمله به یک قطعه هنری متحرک توصیف می‌شود، اما این خودرو علاوه بر ظاهر و شکل منحصر به فرد خود، تاریخچه چشم­گیری دارد. لازم به ذکر است که این اولین اتومبیلی است که لامبورگینی را به عنوان اصلی‌ترین رقیب فراری قرارداد.

این اتومبیل در سال ۱۹۶۴ معرفی شد و دارای یک موتور V12 بود که ۲۷۰ اسب بخار قدرت داشت. این خودرو بلافاصله روزنامه‌نگاران و علاقمندان به خودروهای لوکس را تحت تاثیر قرار داد. از این خودرو فقط ۱۲۰ دستگاه ساخته شد که به همین دلیل بسیار کمیاب بود.

لامبورگینی اونتادور

لامبورگینی اونتادور

اونتادور یا همان گاونر جنگنده، برای اولین­بار در سال ۲۰۱۱ در نمایشگاه ژئو معرفی شد و همه را مجذوب خود کرد. در آن زمان حدود ۴۰۰۰ دستگاه از این خودرو تولید شد اما در سال ۲۰۱۶ به ۵۰۰۰ دستگاه رسید.

موتور این خودرو از قدرتمندترین موتورهای طراحی شده توسط لامبورگینی می‌باشد این موتور دارای ۶۹۰ اسب بخار قدرت و تنها در ۲.۹ ثانیه به سرعت ۶۲ مایل در ساعت می‌رسد. امروزه تولید آن همچنان ادامه دارد و یکی از موفق‌ترین مدل‌های لامبورگینی تولید شده می‌باشد.

لامبورگینی دیابلو

لامبورگینی دیابلو

این اولین خودروی لامبورگینی بود که توانست به حداکثر سرعت ۲۰۰ مایل در ساعت دست یابد.

این خودرو شباهت زیادی به لامبورگینی Countach که در دهه ۸۰ و ۹۰ عرضه می‌شد دارد. نسخه GT این خودرو دارای ۵۷۵ اسب بخار قدرت به همراه ۴۶۵ پوند فوت گشتاور می‌باشد.

عکس ماشین لامبورگینی

لامبورگینی LM002

این خودرو لقب هیولا را در دهه ۸۰ از آن خود کرد. این لامبورگینی شاسی‌بلند با توجه به قابلیت‌هایش از جمله قدرت بسیار زیاد موتور، قابلیت استفاده در مناطق جنگی را نیز دارد.

این خودرو دارای ۴۵۵ اسب بخار قدرت می‌باشد؛ اگر چه بیش از ۶۷۰۰ پوند وزن دارد، اما در ۷.۷ ثانیه به سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد. از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این خودرو به صرفه‌جویی در مصرف سوخت می‌توان اشاره کرد.

لامبورگینی هیروکان

لامبورگینی هیروکان

نام این لامبورگینی از خدای باد، طوفان و آتش، مایا، گرفته شده است.

این اتومبیل جزو ایمن‌ترین خودروهای عرضه شده توسط لامبورگینی می‌باشد و موتور ۵.۲ لیتری V10 دارد. این خودرو با فروش بیش از ۱۴ هزار دستگاه در سراسر جهان پرفروش‌ترین لامبورگینی می‌باشد.

لامبورگینی خاص

لامبورگینی اسپادا

به خاطر داشته باشید که اسپادا تنها لامبورگینی چهار نفره می‌باشد که شاسی بلند نیست. این اتومبیلِ منحصر به فردِ دو درب، بین سال‌های ۱۹۶۸ و ۱۹۷۸ تولید شد و دارای پیشرانه ۳.۹ لیتری این بود که ۳۲۱ اسب بخار قدرت تولید می‌کرد؛ هرچند امروزه این اعداد چشم­گیر نیستند، اما در دهه هفتاد این خودرو را به یک اتومبیل استثنایی تبدیل کرده بود.

اسپادا توسط مارچلو گاندینی، همان شخصی که میورا و بعداً کنتاچ را طراحی کرد، طراحی شد. خوشبختانه اسپادا فروش خوبی داشت و لامبورگینی را به آینده‌ای روشن هدایت کرد.

لامبورگینی مورسیه‌لاگو

لامبورگینی مورسیه‌لاگو

مورسیه لاگو یک اتومبیل نمایشی فوق‌العاده‌ای است که احتمالاً توجه شما را جلب خواهد کرد. با این خودرو تجربه رانندگی لذت بخشی را خواهید داشت، سفر با این ماشین همانند سفر با جت شخصی می‌باشد.

حتی بعد از گذشت این همه سال و ظهور ابرخودروهای بی‌شمار، مورسیه لاگو هنوز جایگاه ویژه خود در صنعت خودروسازی را حفظ کرده است. این اتومبیل دارای ۵۸۰ اسب بخار قدرت‌ می‌باشد.

عکس ماشین لامبورگینی

لامبورگینی سستو المنتو

شش عنصر خاک، آب، باد، آتش، جنون و بینایی. این‌ عناصر، دستورالعمل ساخت این خودرو می‌باشد؛ اگرچه به نظر جالب می‌رسد، اما این‌ها مربوط به عناصر کلاسیک نمی‌باشد، بلکه عدد اتمی کربن را نشان می‌دهد؛ مثل همیشه لامبورگینی می‌خواهد خیلی واضح و روشن بیان کند که این اتومبیل از چه چیزی ساخته شده است؛ فیبر کربن.

همه چیز در این خودرو تماماً از فیبر کربن ساخته شده است، حتی چرخ‌ها و شیشه‌هایش. وزن این خودرو کمی بیشتر از یک تن است، با این وجود قابلیت تولید ۵۶۲ اسب بخار نیرو را دارد که شبیه آن در جهان وجود ندارد.

لامبورگینی قدیمی

لامبورگینی کنتاچ

این خودرو به ندرت در گاراژهای منازل یافت می‌شود، اما هنوز پوسترهای آن در اتاق خواب نوجوانان علاقه‌مند به خودرو پیدا می‌شود. کنتاچِ معروف که به نظر می‌رسد از دنیای دیگری باشد، در سال ۱۹۷۱ در نمایشگاه ژنو ظاهر شد و علاوه بر زیبایی ظاهری، با موتور V12 که ۳۷۵ اسب بخار قدرت بود، طرفداران بسیاری پیدا کرد.

لامبورگینی میورا

لامبورگینی میورا

این خودرو بدون شک یکی از زیباترین اتومبیل‌های ساخته شده تا به امروز می‌باشد.

میورا اولین بار در سال ۱۹۶۶ در نمایشگاه اتومبیل ژنو ظاهر شد و از آن زمان صنعت خودروسازی دیگر مثل گذشته نبود؛ در آن زمان میورا سریع‌ترین خودروی تولیدی در جهان بود و اولین اتومبیلی بود که دارای موتور V12 بود. بدنه براق این خودرو طراحی بسیار زیبایی دارد. خیلی‌ها بر این باورند که هرگز هیچ خودرویی به پای میورا نخواهد رسید.

نوشتن دیدگاه