تاریخچه مرسدس بنز

گوتلیب دایملر از بهترین کلمات در شعار معروف خود استفاده نمود"Das Beste oder Nichts". این برند مشهور جهانی که به معنای "بهترین یا هیچ" است، در طول دهه‌ها مطابق با همین شعار معروف عمل کرده‌است و به طور مداوم، نوآوری‌های پیشگامانه و طراحی‌های برتر خود را ارائه داده‌است.

دفتر مرکزی آن در اشتوتگارت آلمان قرار دارد که امروزه با برند مرسدس بنز در جهان بسیار شهرت دارد. مرسدس بنز که یکی از معتبرترین برندهای لوکس در جهان است، یکی از پنج واحد تجاری می-باشد که توسط گروه دایملر اداره می‌شود، که شامل اتومبیل‌های مرسدس بنز، وانت‌های مرسدس بنز، کامیون‌های دایملر، اتوبوس‌های دایملر و خدمات مالی دایملر است. دایملر AG یکی از بزرگترین تولیدکنندگان وسایل نقلیه تجاری است که دارای سابقه افتخاری ممتاز در تولید خودروهای شخصی و تجاری خود می‌باشد.

برند مرسدس بنز توسط پیشگامان اتومبیل، کارل بنز و گوتلیب دایملر در سال ۱۹۲۶ با عنوان دایملر-بنز تاسیس شد. بنز اولین اتومبیل مجهز به بنزین را ساخت. از سوی دیگر دایملر اولین موتور سیکلت را به ثبت رساند و بعداً اتومبیل شخصی خود را ساخت؛ که هر دو با کمک ویلهلم میباخ که چندین موفقیت در زمینه فناوری خودرو به نام خود دارد، طراحی شد. برند مرسدس بنز میراث بنیانگذاران پیشگام خود را در طول تاریخ طولانی خود پیوسته در خط مقدم نوآوری در عملکرد، سبک و ایمنی ادامه داده‌است.

اگرچه امروزه مرسدس‌بنز در بیش از ۱۰۰ نقطه در جهان دفاتر دارد، اما این پیشرفت چشمگیر نتیجه شروع فروتنانه بود؛ همانند بسیاری از مشاغل موفق دیگر که امتحان خود را پس داده‌اند و علت موفقیت همه آنها چیزی بیش از یک چشم‌انداز جسورانه نبوده است. این چشم انداز برای مرسدس‌‌بنز، ساخت اولین ماشین بنزینی جهان بود.

مرسدس بنز: نگاه اجمالی به تاریخچه

۱۸۳۴: گوتلیب دایملر در ۱۷ مارس در شورندورف آلمان متولد شد. او به عنوان یک اسلحه‌ساز آموزش دید و در مدرسه پلی تکنیک اشتوتگارت تحصیل کرد و قبل از ورود به دنیای تولید موتور بنزینی، به عنوان یک پیش‌نویس (تهیه کننده لایحه‌های قانونی) مشغول به کار بود.

۱۸۴۴: کارل بنز در ۲۵ نوامبر در کارلسروهه آلمان متولد شد. اگرچه پدرش تنها دو سال بعد از تولدش درگذشت، اما مادرش توانست او را به مدرسه گرامر و سپس دانشکده مهندسی مکانیک بفرستد تا مهندس شود.

۱۸۴۶: ویلهلم میباخ در ۹ فوریه ۱۸۴۶ در هیلبرون متولد شد. او در ده سالگی یتیم شد و بعدها در Reutlinger Bruderhaus  پذیرفته شد؛ که در همینجا در سال ۱۸۴۰ با گوتلیب دایملر ملاقات کرد.

۱۸۷۱: بنز اولین شرکت خود را با آگوست ریتر در مانهایم آلمان تاسیس کرد. با این حال این همکاری نتیجه‌ای نداشت و کارل مجبور به خرید سهام ریتر شد او به توسعه موتور دو زمانه مجهز به گاز خود ادامه داد؛ که برای اولین بار در سال ۱۸۹۷ به موفقیت دست یافت. بنز یک شرکت سهامی جدید به نام "Gasmotorenfabrik Mannheim" (کارخانه موتور گاز مانهایم) را در سال ۱۸۸۲ تاسیس کرد؛ اما سهامداران بیشتر علاقه‌مند به موتورهای بنزینی ثابت بودند، بنابراین او سال بعد شرکت را ترک کرد.

۱۸۷۲: دایملر مدیر فنی Deutz Gasmotorenfabrik شد، که توسط ویلهلم میباخ به این شرکت راه یافته‌بود. وی قبل از ترک این شرکت ۴ سال در آنجا کار کرد تا کارگاهی برای طراحی موتورهای چهار زمانه راه اندازی کند ویلهلم نیز با او رفت.

۱۸۸۴: دایملر و میباخ یک موتور احتراق داخلی معروف به ساعت پدربزرگ را طراحی کردند؛ یک موتور سبک و جمع و جور که برای تامین انرژی خودرو طراحی شده بود.

۱۸۸۳: بنز شرکت Benz & Cie را با شرکای جدیدش، فردریک ویلهلم، اسلینگر و ماکس رز، Rheinische GasmotorenFabrik Mannheim  (شرکت کارخانه موتور گاز راین مانهایم) را تاسیس کرد. بنز در ادامه اولین خودرو بنزینی را طراحی کرد.

۱۸۸۵: دایملر و میباخ، Daimler Reitwagen (ماشین سواری) الهام گرفته از دوچرخه را توسعه دادند. این اولین موتورسیکلت در جهان بود که دارای یک موتور احتراق داخلی تک سیلندر بود؛ در همین سال نیز ثبت اختراع شد.

۱۸۸۶: موتور واگن بنز به طور رسمی ثبت اختراع و به جهانیان معرفی شد. که مجهز به موتور احتراق داخلی به عنوان اولین خودروی جهان شناخته می‌شود.

۱۸۸۹: دایملر و میباخ اولین اتومبیل خود را ساختند.

۱۸۹۰: در این سال که دایملر به تامین مالی نیاز داشت، "Daimler-Motoren-Gesellschaft" (DMG) را با شرکای خود از جمله ماکس‌دوتن‌هوفر و ویلهم لورنز تاسیس کرد. این شرکت اولین اتومبیل خود را در سال ۱۸۹۲ به فروش رساند. اگرچه میباخ و بعداً دایملر به دلیل اختلاف با سهامداران، این شرکت را ترک کردند، اما هردو در نهایت به شرکت بازگشتند. میباخ در مدت زمان دور بودن از  DMG، مفاهیم مهمی از جمله موتور ققنوس و محرک تسمه را طراحی کرد. میباخ که مجدد در این‌شرکت مستقر شد، مدیر فنی آنجا شد و دایملر در هیئت فنی مشغول شد و بعداً بازرس کل هیئت نظارت گردید.

۱۸۹۴: بنز، Velocipede را معرفی کرد که اولین اتومبیل تولیدی در مقیاس بزرگ شد، معروف به  Velo، این موفقیت بزرگ بود که Benz و Cie را به دومین تولیدکننده موتور در آلمان تبدیل کرد.

۱۸۹۶: در این سال Daimler-Motoren-Gesellschaft اولین کامیون جهان را برای سندیکای انگلیس ساخت؛ مجهز به یک موتور دو سیلندری ققنوس که شش اسب بخار قدرت و ظرفیت بار ۱.۶۵ تن را تحمل می‌کرد. این شرکت در آغاز جنگ جهانی اول به ساخت کامیون برای آلمان ادامه داد.

۱۹۰۰: دایملر در ۶ مارس ۱۹۱۸ دلیل بیماری قلبی درگذشت.

۱۹۰۱: اولین مرسدس توسط DMG منتشر شد. طراحی این خودروی پیشگام که ۱۳۵ اسب بخار قدرت داشت، توسط ویلهم میباخ و امیل جلینک صورت گرفت. همچنین این اولین وسیله نقلیه‌ای بود که رادیاتور آن شکل لانه زنبوری Honeycomb) (Radiator داشت.

۱۹۰۶: کارل بنز شرکت جدید Carl Benz Söhne (کارل بنز و پسران) را تاسیس کرد، تا فقط در تولید خودرو تمرکز کند.

۱۹۰۷: ویلهلم میباخ از DMG استعفاه داد و شرکت تولید اتومبیل خود را به همراه پسرانش ایجاد کرد و نام آن شرکت Maybach Motorenbau  بود.

۱۹۰۹: هیئت مدیره DMG دو آرم را به عنوان علائم تجاری برند مرسدس ثبت کرد؛ یک آرم ستاره سه‌پر و یک آرم ستاره چهارپر.

۱۹۱۲: کارل از سمت مدیرعاملی بنز و پسران استعفا داد و اداره شرکت را به پسران خود سپرد.

۱۹۲۶: تولید کنندگان رقیب برای اینکه از جنگ جهانی اول که وضعیت اقتصادی بسیار بدی ایجاد کرده بود، جان سالم به در برند، در سال ۱۹۲۴ وارد یک کار مشترک شدند، DMG و Cie و Benz شروع به بازاریابی نام تجاری تازه تاسیس مرسدس بنز کردند و در سال ۱۹۲۶ به طور کامل با شرکت Daimler-Benz AG ادغام صورت گرفت. کارل بنز همچنین به هیئت نظارت Daimler AG  پیوست. این شرکت از اولین اتومبیل‌سواری مرسدس بنز با نشان سه ستاره در نمایشگاه اتومبیل برلین در سال ۱۹۲۶ رونمایی کرد. این ادغام با تولید ۷ هزار خودرو در سال بعد بسیار موفقیت‌آمیز بود.

۱۹۲۹: کارل بنز در ۴ آوریل در لادنبرگ آلمان و ویلهلم میباخ در ۲۹ دسامبر در کانستات آلمان درگذشت.

۱۹۳۱: مرسدس بنز W15 که همچنین با‌عنوان Typ 170 شناخته می‌شود، در نمایشگاه اتومبیل پاریس برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت. این اتومبیل اولین سیستم تعلیق مستقل چهار چرخ و فناوری جدید ترمز هیدرولیکی را ارائه داد. W15 از سال ۱۹۳۱ تا ۱۹۳۶ در سبکهای سدان، کابریولت، رودستر اسپرت و وسایل نقلیه نظامی فروخته می‌شد و مرسدس بنز به یکی از تولید کنندگان برجسته خودرو تبدیل گشت.

۱۹۳۶: مرسدس بنز مدل W136 و اولین خودرو سواری دیزلی را روانه بازار کرد. در سال‌های بعد رودستر W135 و لیموزین W138  قبل از جنگ جهانی دوم معرفی شدند. ایمنی مسافران با تحقیق و آزمایش‌های سفت و سخت حفاظت در برابر ضربه جانبی برای خودروی خود به اولویت تبدیل شد.

در زمان جنگ و در جریان جنگ، دایملر-بنز توسط رژیم نازی برای ساخت موتور و وسایل نقلیه نظامی به همکاری مشغول شد. این شرکت که قادر به برآورده ساختن خواسته‌های تولید نظامی نبود، مجبور به بکار گیری زنان و بعد اسیران جنگی و تشکیل اردوگاه‌های کار اجباری ۱۰ هزار نفری بود.

پس از جنگ بسیاری از دارایی‌های این شرکت برای پرداخت غرامت جنگ مصادره شد و این شرکت به چهار کارخانه اصلی خود در جنوب آلمان تقلیل یافت. هیئت مدیره شرکت از طریق "دینازیفیکیشن" به طرز چشمگیری تغییر کرد و پس از دریافت تاییدیه تولید توسط مقامات اشغالگر آمریکایی شرکت به آرامی عملیات خود را بازسازی کرد.

۱۹۴۹: پس از تلاش‌های گسترده Daimler-Benz AG در مسیر دست‌یابی به موقعیت قبلی خود به عنوان یک تولید‌کننده پیشرو در خودرو بود. مرسدس بنز حق ثبت اختراع قفل‌درب مخروطی را دریافت کرد.

۱۹۵۱: تحقیقات انجام شده توسط بلا بارنی، شاهد آغاز تولید سری زنجیره‌ای این خودرو بود، این محصول به مدت هشت سال ثبت اختراع نشده بود. مرسدس بنز بر روی ایمنی تمرکز داشت و آزمایشات تصادف را بر روی هر مدل جدید خود انجام می‌داد. عملکرد و ظاهر طراحی هیچ وقت نادیده گرفته نمی‌شد؛ در نتیجه فروش گسترده مدل‌هایی مانند 190 و SL 300، که دومی، اولین اتومبیل تولیدی بود که از فناوری تزریق سوخت بهره‌مند شده‌بود.

۱۹۵۲: در این سال واردات اتومبیل‌های مرسدس بنز به ایالات متحده آغاز شد و موفقیت 300SL Gullwing  در بازار آمریکا، عامل بزرگی در موفقیت این شرکت در دهه پنجاه بود. مرسدس بنز نیز با پیروزی در مسابقات معتبری مانند Carrera   Panamericana  و Le Mans ، دوباره وارد صحنه اتومبیل‌رانی شد. نام تجاری این برند در ادامه تبدیل به یک نیروی بسیار قوی و مسلط در صحنه اتومبیل‌رانی شده بود. این شرکت همچنین شروع به گسترش شبکه فروش خود در سراسر جهان و تاسیس کارخانه‌های تولید در خارج از کشور کرد.

۱۹۶۰: در این سال، W110 در مدل‌های سدان و استیشن و اولین SL با گیربکس اتوماتیک در سال ۱۹۶۳ معرفی شد. بخش مربوط به مرسدس‌بنز AMG با عملکرد فوق‌العاده در سال ۱۹۶۷ تاسیس شد و این بخش، اتومبیل بسیار محبوب و معروف به نام Re Sow 300SEL 6.3 V8 Saloon  را معرفی نمود.

۱۹۷۰: موفقیت مرسدس بنز در دهه ۱۹۷۰ با تولید سری‌های محبوب SL  وSLC 107  و به دنبال آن سری‌های G و S ادامه یافت و ویژگی‌های ایمنی بیشتری از جمله سیستم ترمز ضدقفل (ABS) در سال ۱۹۷۸ معرفی شد.

۱۹۸۰: تا کنون: پیشرفت‌های پیشگامانه فناوری با سیستم تعلیق چند بازه عقب که ۵ بازو در مدل 190 در ۱۹۸۲ و چهار چرخ متحرک 4MATIC  در مدل AWD E ادامه دارد. مرسدس بنز در اوایل دهه ۹۰، یکی از اولین برندهای اتومبیل بود که مواد شیمیایی مضر CFC را از سیستم‌های تهویه وسایل نقلیه‌ی خود حذف کرد و طی دهه‌های بعدی فناوری‌هایی مانند شبکه کنترلر منطقه را در سال ۱۹۹۲ ارائه داد، که کنترل بسیار دقیق‌تری داشت، برنامه پایداری الکترونیکی در سال ۱۹۹۵ که اکنون طبق قانون در مورد همه اتومبیل‌ها لازم می‌باشد و Smart Key در سال ۱۹۹۷، که برای محافظت در برابر سرقت بود. از دیگر پیشرفت‌ها می‌توان به سیستم ایمنی PRE-SAFE در سال ۲۰۰۲ و سیستم نظارت بر راننده ATTENTION ASSIST در سال ۲۰۱۰ اشاره کرد.

دایملر-بنز همچنین طی دهه‌های متوالی، چندین تغییر تجاری مانند ادغام با شرکت کرایسلر در سال ۱۹۹۸ را تجربه کرد که باعث شد، این شرکت نام خود را به DaimlerChrysler AG تغییر دهد و موقعیت جهانی خود را تحکیم کند. این ادغام ۹ سال بعد به پایان رسید، زمانی که این شرکت اکثر سهام خود را در گروه کرایسلر فروخت و سرانجام روابط همکاری با شرکت هیوندای موتور Hyundai Motorو میتسوبیشی موتورز Mitsubishi Motors را قطع کرد. در سال ۲۰۰۷ بود که نام شرکت صرفاً به Daimler AG  تغییر یافت.

برای دیدن از جدیدترین فیلم‌ها ازمدل‌ها و مشاهده سایر مطالب مرسدس بنز به یوتیوب مراجعه کنید؛ و در آخر اگر زمانی خود را در اشتوتگارت آلمان یافتید، حتماً از موزه مرسدس بنز دیدن کنید، این موزه حدوداً ۱۷۸۰۰۰ فوت مربع از مجموعه‌های اختصاص داده‌شده به تاریخ پربار شرکت سازنده این اتومبیل را پوشش می‌دهد و دارای بیش از ۱۶۰ وسیله نقلیه می‌باشد.

نوشتن دیدگاه