تاریخچه خودروسازی پورشه

قطعا هر کسب و کاری برای رسیدن به موفقیت و برند شدن در صنعت خود تلاش های بسیاری کرده است، از خود گذشتگی کرده است و به معنای واقعی کلمه برای رسیدن به موفقیت تلاش کرده است. شرکت خودروسازی پورشه هم از این قاعده مستثنی نبوده و در طول سال‌های فعالیت خود از زمان شروع به کار و راه اندازی تا به امروز همواره با چالش های گوناگون اقتصادی، رسانه‌ای و... دست و پنجه نرم کرده است.

نگاهی گذرا به تاریخچه شرکت خودروسازی پورشه

برند شرکت خودروسازی پورشه قطعا از مشهورترین و البته محبوب ترین برندهای جهان در صنعت خودروسازی است. خودروهای پورشه تجلی قدرت بالا، سرعت خیره کننده، زیبایی بسیار و تکنولوژی های نوین هستند. شرکت خودروسازی پورشه که دفتر مرکزی آن در شهر اشتوتگارت آلمان قرار دارد یکی از زیر مجموعه‌ های شرکت فولکس‌ واگن است. شرکت پورشه تخصص بالایی در تولید خودروهای اسپرت، شاسی ‌بلند و سدان دارد که از میان این نوع خودرو ها می‌‌توان به پورشه باکستر، پورشه911، پورشه پانامرا، پورشه ماکان و پورشه کاین اشاره کرد.

خودروهای پورشه با ظرافت خاص و دقت بالایی تولید می‌شوند و به همین علت است که زیبایی ظاهری داخل و بیرون محصولات پورشه همیشه در عرصه‌های بین‌المللی زبانزد است.

داستان شروع پورشه

داستان پورشه در سال 1931 در اشتوتگارت آلمان شروع شد. فردیناند پورشه از موسسان شرکت خودروسازی پورشه در ابتدای کار شرکتی فنی و مهندسی برای ارائه خدمات مشاوره و توسعه خودروسازی تاسیس کرد و با نام خود خودرو تولید نمی‌کرد. داستان شهرت و بلند پروازی‌های این غول آلمانی زمانی شروع شد که دولت آلمان نازی در زمان به قدرت رسیدن آدولف هیتلر، در تلاش برای تولید خودرویی بود که همه اقشار جامعه آلمان توان تهیه و خرید آن را داشته باشند. خودروی مورد نظر حکومت نازی‌ها خودرویی بود که اقتصادی، خانوادگی و دارای عملکردی بسیار بالا باشد. از بین انبوهی از طراحی‌ها و ایده‌هایی که از طرف شرکت‌‌‌های مختلف ارائه شد، شرکت مهندسی پورشه با ارائه طراحی فولکس بیتل توانست در این رقابت گوی سبقت را از رقیبان برباید و موفق به برآورده کردن استاندارد های نازی ها شود و توانست یکی از معروف‌ترین و موفق‌ترین خودروهای تاریخ را تولید کند. شرکت پورشه بر اساس همین طراحی ارائه شده توانست اولین خودروی خود با نام پورشه 64 را طراحی کند.

جنگ جهانی دوم و پورشه

با شروع جنگ جهانی دوم در دنیا، شرکت خودروسازی پورشه استارت تولید خودروهای نظامی برای ارتش آلمان را زد. فردیناند پورشه که موسس و مدیر ارشد پورشه بود پس از این که در پایان جنگ جهانی دوم کارخانه خودروسازی پورشه توسط متفقین اشغال شد، دستگیر و به 20 ماه بازداشت به جرم جنایت جنگی متهم شد.

زمانیکه فردیناند پورشه متهم بود و در بازداشت به سر می‌برد، فری پورشه که فرزند فردیناند بود کنترل و مدیریت کارخانه خودروسازی پورشه را عهده دار شد و خودرویی مطابق با میل خود را طراحی کرد.

موفقیت فری پورشه در کنترل، مدیریت و طراحی شرکت خودروسازی پورشه در کنار مرگ فردیناند پورشه در سال 1951 باعث شد فری پورشه جوان مسیر پدر را ادامه دهد که این موضوع موجب جهشی بزرگ در تاریخ شرکت پورشه شد. یکی از معروف‌ترین طراحی‌های فری، پورشه اسپایدر 550 بود که در مسابقات مختلف نیز موفقیت‌های بسیاری کسب کرد. شرکت پورشه آلمانی با پشت سر گذاشتن چالش های بسیاری که در مسیرش بود توانست جایگاهی مطلوب برای خود در صنعت خودروسازی دنیا پیدا کند.

این غول آلمانی موفق، روز به روز علاقه بیشتری به طراحی و تولید خودرو های سوپر اسپرت نشان می داد. فری پورشه موفق که در نبود پدرش به خوبی از پس مسئولیت کنترل و مدیریت شرکت برآمده بود، حالا شرایط را برای حضور فرزند خود الکساندر مهیا می‌کرد و این طور بود که فردیناند الکساندر فرزند فری پورشه و تیمش شروع به کار بر روی یک خودروی سوپر اسپرت دیگر کردند که نتیجه آن پورشه 911 بود. شاید به توان گفت که پورشه 911 معروف‌ ترین و محبوب‌ ترین مدل شرکت خودروسازی پورشه بوده است که تولید نسل‌های بعدی این خودرو هنوز هم ادامه دارد.

پورشه در سال های 1970 و 1980

در سال 1972 شرکت خودروسازی پورشه از یک شرکت با مالکیت خصوصی یا سهامی خاص به یک شرکت با مالکیت عمومی یا سهامی عام تغییر پیدا کرد. به این معنی که از آن پس تصمیم گیرندگان و مدیران جدید شرکت پورشه نه یک فرد، بلکه اعضای هیئت مدیره بودند و سهام‌داران بر مدیریت و تصمیم گیری‌های اعضا نظارت داشتند. در سال 1974 در نمایشگاه خودروی پاریس فرانسه، این شرکت خودروسازی از پورشه 911 توربو رونمایی کرد که بلا فاصله محبوبیت و شهرت بسیار زیادی کسب کرد.

در سال 1975 شرکت پورشه از محصول جدید خود پورشه 924 رونمایی کرد که مسیر متفاوتی برای شرکت پورشه ایجاد کرد زیرا از موتور جلویی بهره می‌برد که تماما از آلیاژ آهن تشکیل شده بود. در سال 1981، پورشه 944 به محصولات این خودروساز اضافه شد. کمی بعد و در سال 1985 پورشه 959 مهم معرفی شد که در تورنومنت های اتوموبیل‌رانی متفاوت در سراسر دنیا افتخارات زیادی کسب کرد، از جمله این موفقیت‌‌ها می‌توان به پیروزی در رالی پاریس داکار اشاره کرد.

از دیگر جهش‌ های تکنولوژیکی شرکت خودروسازی پورشه که در سال 1988 رقم خورد می‌توان به عرضه پورشه 911 کاررا اشاره کرد که اولین خودروی این شرکت بود که از فناوری انتقال قدرت چهار دیفرانسیل استفاده می‌کرد. در سال 1991 شرکت خودروسازی پورشه گامی بسیار مهم و بلند در زمینه ایمنی برداشت و تبدیل به اولین شرکت خودروسازی شد که در تمام محصولات خود از کیسه هوا برای راننده و سرنشین استفاده می‌کند.

در سال 1996 و پس از سه سال و نیم طراحی، محصول جدیدی از محصولات شرکت خودروسازی پورشه به نام پورشه باکستر وارد خط تولید شد و به محصولات شرکت پیوست. در همین سال بود که پورشه به رکورد باورنکردنی تولید 1 میلیون خودرو دست پیدا کرد. هر چند در سال 1998 فری پورشه در 88 سالگی از دنیا رفت، اما مرگ فری پورشه از سرعت شرکت پورشه در مسیر موفقیت این شرکت کم نکرد. شرکت پورشه در همان سال با پورشه 911 جی‌تی 1 در مسابقه لمانز رتبه‌ های اول و دوم را کسب کرد. موفقیت‌‌های پورشه با تولید و عرضه خودروهای سوپر اسپرت مثل پورشه باکستر اس و پورشه کاررا جی‌تی ادامه پیدا کرد.

پورشه از سال 2000 تا کنون

در سال 2002 شرکت پورشه ریسک بزرگی کرد و یک تصمیم مخاطره‌آمیز دیگر گرفت و با مدل پورشه کاین وارد عرصه رقابت با خودروهای شاسی‌بلند شد. موفقیت این مدل پورشه باعث شد مدل‌های دیگر آن از جمله پورشه کاین توربو و پورشه کاین توربو اس نیز وارد بازار شوند. یکی دیگر از محصولات جدید پورشه، سدان چهار در پانامرا بود که پس از عرضه به بازار تبدیل به خودرویی مشهور و دلچسب شد.

امروزه شرکت خودروسازی پورشه با فروشی بیش از 30 میلیارد دلار، یکی از معتبر ترین برندها در عرصه خودروهای لوکس و صنعت خودروسازی است. شرکت خودروسازی پورشه در سال 2020 در سراسر جهان حدود 300 هزار دستگاه خودرو فروخته و در عرصه‌های مختلف بازار از خودروهای سوپر اسپرت گرفته تا شاسی‌بلندهای بزرگ و لوکس با عرضه طیف وسیعی از محصولات خود حضور فعال و قدرتمندی دارند.

داستان شروع و موفقیت پورشه زیبا، پر از چالش های گوناگون و سرشار از تلاش و سخت کوشی است.

بار دیگر با مطالعه تاریخچه کسب و کارها می توان نتیجه گرفت برای موفقیت در عرصه بین المللی در زمینه کسب و کار هیچ گونه فرمول طلایی وجود ندارد. تنها با تلاش، سخت کوشی، چالش پذیری و مدیریت درست می توان به نتیجه دلخواه رسید.

نوشتن دیدگاه