فراری 296 GTB

فراری 296 GTB: هیبرید شش سیلندر که نفستان را خواهد برید!

شما در مقابل فراری 296 GTB جدید هستید، هیبرید V6 خارق‌العاده‌ای که دوران جدیدی را برای این اسب وحشی آغاز خواهد کرد. طراحی خارجی این ماشین از زیباترین فراری ساخته‌شده تاکنون، 250LM، الهام گرفته و در کنار آن تمام فناوری‌های مورد انتظار شما در سال ۲۰۲۱ را نیز به همراه دارد و البته در کنار تمام این موارد، یک تن نیرو که می‌تواند تولید کند!

فراری به شدت از آنچه که آن را "اهمیت آغاز دوران جدید" توسط این ماشین می‌نامد آگاهی دارد. موتورهای V8 این کمپانی تقریباً از زمان 458 Italia - یا حتی زودتر همواره در صدر جدول بوده‌اند. حالا GTB باید این برتری را در حوزه‌ی هیبرید نیز ادامه دهد. ما تمام مواردی که باید درباره‌ی این ماشین بدانید را در ادامه آورده‌ایم.

فراری 296 ظاهر زیبایی دارد!

هنگامی که به سمت فراری جدید بروید، ترکیبی از تأثیرات مدل‌های جدید و قدیمی را خواهید دید و سپس زمان آن می‌رسد که وارد آن شوید. کابین راننده این ماشین، هوشمند اما قابل پیش‌بینی است. اخیراً مارانلو کنترل‌های HMI و لمسی سنگین خود را در فضایی خشن‌تر و کمتر کلاسیک نسبت به روما معرفی کرده است. ماشینی که همراه با SF90 این نسل از فناوری را برای اولین بار یدک می‌کشیدند.

فراری GTB چقدر قدرت دارد؟

296 GTB از یک موتور سه لیتری V6 استفاده می‌کند که کوچک‌تر و سبک‌تر از موتور چهار لیتری V8 (به اندازه‌ی ۳۰ کیلوگرم) است، که به جبران وزن باتری و موتور الکتریکی‌اش کمک می‌کند (که بعداً به این موارد نیز خواهیم رسید) و فاصله‌ی محور را نیز کاهش می‌دهد (به اندازه‌ی ۵۰ میلی‌متر).

زاویه ۱۲۰ درجه در حالی که فضای زیادی برای توربوهای داخل موتور ایجاد می‌کند، مرکز ثقل را نیز تا حد مفیدی پایین می‌آورد. در عین حال، مزایای بسیاری برای کل اکوسیستم موتور، بلوک، منیفولد، اگزوز و توربو ایجاد می‌شود. قدرت موتور بسیار حیرت‌آور است؛ ۶۵۴ اسب بخار، یا ۲۱۸ اسب بخار در لیتر. قدرت کلی موتور چیزی در حدود ۸۱۸ اسب بخار خواهد بود. F8 Tributo قدرتی در اندازه‌ی ۷۱۰ اسب بخار و مک لارن Artura چیزی در حدود ۶۷۱ اسب بخار قدرت دارد.

با وجود توربوهای داخل موتور که نزدیک به منیفولدها هستند، لوله‌کشی موجود بسیار کوتاه و مستقیم است که تقریباً می‌توان گفت اصلاً وجود ندارد، تمام این موارد به خاطر این در ماشین جایگذاری شده‌اند که وزن، عقب‌ماندگی و زمان پاسخ پدال گاز را کاهش دهند. فراری کاملاً متواضعانه مورد آخر را در حد "صفر" توصیف می‌کند. در همین زمان سیستم اگزوز (اینکونل کم‌وزن و مقاوم در برابر حرارت) جمع‌وجور و نسبتاً ساده نگه داشته و از موتور داغ خودرو به یک لوله‌ی تکی بزرگ در GTB جدید متصل شده است.

توربوها، حالا بهینه و کوچک‌شده است. آنها ۱۸۰٬۰۰۰ دور در دقیقه می‌چرخند که این موضوع در نهایت به معنای تأخیر کمتر است. زمان‌بندی توسط یک زنجیر مخصوص در هریک از سیلندرها انجام می‌شود، چون کسی دوست ندارد بعد از این‌همه دردسر فقط به کمربندش بچسبد! سرعت این ماشین تنها در ۷٫۳ ثانیه از ۰ به ۱۲۴ مایل در ثانیه می‌رسد.

اسب‌های الکترونیکی وحشی فراری

ظرفیت باتری در فرکانس ۷٫۴ کیلووات ساعت برای GTBتعریف شده است و یک موتور شارژی محوری کوچک و جمع‌وجور در خط انتقال قدرت قرار دارد. در این قسمت، تغییرات توسط ECU اتومبیل کنترل می‌شوند و توسط چیزی که فراری آن را مدیریت کننده‌ی محرک انتقالی یا به عبارتی یک کلاچ نامیده است از رانشگر جدا یا به آن متصل می‌شود تا به موتور الکتریکی اجازه دهد تا به تنهایی یا با همکاری با موتور شش سیلندر قدرت ماشین را تأمین کند.

این موتور می‌تواند باتری را شارژ کند، V6 را روشن کند، نیروی اضافی و گشتاور (۱۶۵ اسب بخار و ۲۳۲ پوند فوت) را تأمین کند و امکان رانندگی فقط با برق را برای ۱۵٫۵ مایل با سرعت حداکثر ۸۴ مایل در ساعت فراهم آورد و هیچ‌یک از آن‌ها به محور جلو ارسال نمی‌شوند.

اما ماشین فراری 296 چه حسی دارد؟

بهتر از یک موشک، حدس ما این است که 296 GTB قابل احساس‌ترین، قابل‌دسترس‌ترین و قابل‌کنترل‌ترین اتومبیل با قدرت ۸۰۰ اسب بخاری است که تاکنون پشت آن قرار گرفته‌اید و البته که اجداد این ماشین هم از مزایای فوق‌العاده‌ای برخوردار بودند ولی این چیز دیگری است که تا به امروز تولید شده است!

296 ویژگی‌های فراوانی در خود دارد؛ یک حسگر دینامیک شاسی شش طرفه جدید که می‌تواند شتاب سرعت خودرو را در هر سه محور تشخیص دهد. یک کنترل‌کننده ABS ارتقاء یافته برای توقف دقیق‌تر (علی‌رغم پیچیدگی‌های موجود در محور عقب (فراری، بر ۸٫۸٪ کاهش فاصله ترمز از ۱۲۴ تا ۰ مایل در ساعت در مقابل F8 و افزایش ۲۴٪ در بازده تکرار ترمز را در خصوص این ماشین ادعا می‌کند. در نتیجه ترمز بسیار قابل قبولی را ارائه داده است که به راحتی می‌توانید در هر زمان و مکانی کمتر از چند ثانیه خودرو را متوقف کرده و در مکان مورد نظر قرار بگیرید.

نوشتن دیدگاه