مزایای اجاره خودرو در سفر

هر کدام از ما به هرجایی که سفر کنیم، دوست داریم تا تقریبا از همه‌ی مکان‌های دیدنی آنجا بازدید کنیم. اما امروزه مشغله‌های زندگی و کار اغلب سبب می‌شوند تا سفر‌های ما کوتاه‌تر شوند و فرصت کافی را برای بازدید از همه‌ی مکان‌ها و تفریحگاه‌ها در اختیار نداشته باشیم.

با در نظر گرفتن این موضوع بهتر است تا برنامه‌ای بریزیم که بتوانیم در کمترین زمان ممکن بیشترین استفاده را از وقت خود داشته باشیم و چیزی را از قلم نیاندازیم. اجاره خودرو در شهر مقصد یکی از بهترین‌کارهایی است که در اینباره می‌توانید انجام دهید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی آسان به gps و برنامه‌های محتلف مسیریابی، ترس گم شدن در شهر غریب هم به طور کلی از بین می‌رود و می‌توانید به راحتی در هر شهری حمل و نقل کنید. قرار است تا در پست امروز به برخی‌ از دلایل و مزیت‌های اجاره خودرو در سفر بپردازیم. پس تا ادامه با ما همراه باشید.

آزادی عمل

با اجاره خودرو شما بیشترین آزادی ممکن را در اختیار دارید و می‌توانید هر زمان که خواستید به هرکجا که خواستید سفر کنید. تصمیم گیرنده اول و آخر شما هستید و نیازی نیست تا منتظر اتوبوس و یا تاکسی بعدی باشید. بعلاوه این نکته را نباید فراموش کنیم که بعضی از شهرهای ایران با جاده‌های زیبای خود کامل می‌شوند. تجربه یک سفر عالی می‌تواند با همان لحظه‌ای رقم بخورد که تصمیم میگیرد تا در دنج‌ترین جای جاده ترمز بزنید و یک عکس یادگاری با عزیزانتان بگیرید. خودروی شما با قوانین خود شما.

صرفه‌جویی در زمان

این به این معناست که شما قادر خواهید بود تا وقت بیشتری برای گشت و گذار داشته باشید و تا آنجا که ممکن است از مکان‌های بیشتری دیدن کنید. شاید فکر کنید که اکثر مکان‌های دیدنی یک شهر نزدیک به هم باشند و یا حتی برای رفتن به اینجور‌جاها اتوبوس همیشه در دسترس است. اما یک مسافر واقعی می‌داند که دیدنی‌های هر سفر از این فراتر می‌روند. حتی اگر اینطور هم باشد، این امکان وجود دارد که اتوبوس خود را از دست بدهید و یا اگر هم جایی را دوست نداشتید برای اتوبوس بعدی منتظر بمانید.

اگر دوست ندارید تا به هرجای که رسیدید احساس عجله داشته باشید و در عین حال با آرامش از تمامی جاذبه‌ها لذت ببرید، اجاره خودرو می‌تواند به امر مفیدی مبدل شود.

حفظ حریم شخصی

در هنگام سفر با در اختیار داشتن خودروی شخصی خود قادر هستید تا حریم خود را از دیگران حفظ کنید و کاملا راحت باشید. تعطیلات آخر هفته و یا کلا تعطیلات مختص خانواده است. تصور اینکه شخص دیگری مثل راننده تاکسی مدام به حرف‌های شما گوش کند و یا بخواهد حتی در مکالمه‌های شما شرکت کند می‌تواند برای برخی آزار دهنده باشد.

بعلاوه تحقیقاتی وجود دارند که نشان می‌دهند رانندگی کردن در ماشین‌هایی به غیر از ماشین خودتان، به علت ایجاد یک تجربه و ساخت نرون‌ها و مسیر‌های جدید، می‌تواند از نظر روانشناختی مفید باشد.

ایمنی بالا

شاید به این فکر کنید که حمل و نقل با اتوبوس و یا تاکسی این مورد را پوشش می‌دهد. اما آمار همیشه این را ثابت نکرده است. در اصل فکرش را که بکنید با عقل جور درمیاد. راننده‌های وسایل نقلیه عمومی وقت زیادی را پشت فرمان می‌گذارنند و پس از ۸ ساعت رانندگی با خستگی زیادی روبرو می‌شوند. بعلاوه برنامه‌های مسیریاب امروزی با دریافت داده‌های دقیق قادر هستند تا شما را از مسیر‌هایی رد کنند که به ترافیک برنخورید. پس از این بابت هم نگرانی وجود نخواهد داشت.

صرفه جویی در هزینه‌ها

اگر قصد دارید که ماشین خودتان به مسافرت بروید، حتما قبل آن از هزینه‌های مسیر آگاه باشید. بعلاوه پول بنزین، پول استهلاک خودرو در جاده‌های سخت و بعضا غیر استاندارد بین شهری را هم در نظر بگیرید. اگر هم بخواهید در شهر مقصد از وسایل نقلیه عمومی مثل تاکسی استفاده کنید، خدا می‌داند که چه هزینه‌هایی به بار می‌آیند. هزینه‌هایی که حتی در آن آزادی کامل هم نداشته‌اید.

تجربه رانندگی با ماشین‌های جدید

حتما تا بحال این ضرب‌المثل را شنیده‌اید که می‌گوید افراد را در سفر بشناسید. شاید ماشینی در نگاه اول توجه شما را جلب کرده باشد اما از عملکرد فنی آن مطئن نباشید. مسافرت شما می‌تواند یکی از بهترین فرصت‌ها برای دست و پنجه نرم کردن با ماشین دلخواه‌تان باشد و می‌توانید با اجاره خودرو در سفر از عملکرد فنی ماشین آگاه شوید. شاید هم دوست داشته باشید تا رانندگی با خودرو‌های لوکس و اسپرت رده‌بالا را تجربه کنید. درست است که قیمت این خودرو‌ها این روز‌ها به ارقامی نجومی تبدیل شده. اما این دلیل بر آن نمی‌شود که شما رانندگی با ماشین دلخواهتان را تجربه نکنید. یک مورد دیگر باقی می‌ماند. آن هم این است که ممکن است شهری که به آن سفر می‌کنید دارای مناطق بکر و دیدنی باشد که البته رفتن به آن ماشین‌های معمولی ممکن نباشد. قطعا یک شاسی بلند قدرتمند با ویژگی‌های آفرود در چنین شرایطی به کارتان می‌آید.

نوشتن دیدگاه