نگاهی به مرسدس AMG GT sports جدید

نگاهی به مرسدس AMG GT sport جدید

شما در حال نگاه کردن به مرسدس AMG GT بعدی هستید که توسط عکاسان جاسوس carmagazine ماه‌ها قبل از زمانی که باید آن را ببینید، عکس‌هایی از آن گرفته شده است. این خودرو از جدیدتری محصولات شرکت Affalterbach می‌باشد و به عنوان نسخه جدید خودروی کابریولت مرسدس SL با سقف سخت معرفی خواهد شد.

مزایا و معایب خودروهای خودران؛ پلی به سمت تکنولوژی برتر

مزایا و معایب خودروهای خودران؛ پلی به سمت تکنولوژی برتر

از زمان تولد اولین وسایل نقلیه، صنعت خودروسازی متوقف نشده است. در سال‌های اخیر با عرضه اولین خودروهای برقی به بازار، این سرعت بیش از پیش افزایش یافته و در راستای خواسته‌های جامعه کنونی، آینده پویایی را از خود نشان داده است. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی خودروها، همه از خود می‌پرسند که آیا خودروهای خودران ایمن هستند؟

شرایط و مدارک لازم برای اجاره خودرو

شرایط و مدارک لازم برای اجاره خودرو

اجاره ماشین می‌تواند راهی راحت برای کشف یک مقصد جدید باشد، اما قبل از اینکه به اجاره خودرو بپردازید، مهم است که شرایط و مدارک لازم برای اجاره خودرو را بدانید. شرکت‌های کرایه خودرو الزامات و شرایط خاصی دارند که برای اجاره خودرو لازم است و درک این شرایط برای جلوگیری از هرگونه هزینه یا مشکل غیرمنتظره بسیار مهم است.

نقش خودرو در جایگاه اجتماعی انسان

نقش خودرو در جایگاه اجتماعی انسان

به نظر شما برترین اختراعات تمام دوران چیست؟ چه فناوری‌ها یا اختراعاتی برای زندگی روزمره شما مهم هستند؟ بسیاری از مردم معتقدند که اتومبیل یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین اختراعات تاریخ بشر بوده است. از آغاز قرن بیستم، نقش خودروها بسیار مهم شده بود.

جایگاه اجتماعی خودرو در ایران

جایگاه اجتماعی خودرو در ایران

خودروها از همان دوران پیدایش به‌عنوان نماد وضعیت اجتماعی شناخته شدند. پس از گذشت این همه سال، هنوز هم خودروها نشان از وضعیت اقتصادی و طبقه اجتماعی افراد دارند. خودروهای لوکس به حفظ شهرت افراد کمک می‌کنند و خودروهای ارزان‌قیمت به رفع نیازها. در ایران علاوه‌بر این‌که مدل خودرو خبر از جایگاه اجتماعی افراد می‌دهد، به‌عنوان روشی برای سرمایه‌گذاری هم محسوب می‌شود.

بحرین به‌عنوان پنجمین‌بار میزبان مسابقات فرمول یک 2023 شد

بحرین به‌عنوان پنجمین‌بار میزبان مسابقات فرمول یک 2023 شد

مسابقات جدید امسال فرمول یک، نوید حوادث پرسرعت بیشتری را در داخل و خارج از پیست می‌دهد. هیچ مسابقه‌ای به‌اندازه فرمول یک مهیج و نفس‌گیر نیست. تغییر در تقویم برگزاری مسابقات 2023 در لاس‌وگاس، تغییر رانندگان و دگرگونی‌های مختلف، مسابقات امسال را متفاوت کرده‌اند.

اثرات زیست محیطی خودروهای الکتریکی در مقابل خودروهای بنزینی

مقابل هم قرار دادن خودروهای الکتریکی و بنزنی درست مانند رودررویی اپل و اندروید است. وقتی زمان انتخاب می‌رسد، مهم‌ترین سوالی که ذهن را درگیر می‌کند این است: کدام‌یک بهترین انتخاب است؟ خودروهای برقی در حال حاضر رکورددار میزان فروش هستند. احتمالا دلیل چنین رکوردزنی، اثرات زیست‌محیطی کم این ماشین‌ها در مقابل خودروهای بنزینی‌ست.

تفاوت خودروهای دیزلی و بنزینی

تفاوت خودروهای دیزلی و بنزینی

خودروهای بنزینی و خودروهای دیزلی دو نوع خودروی متفاوتی هستند که سال‌هاست در بازار وجود داشته‌اند. در حالی که هر دو نوع خودرو از موتورهای احتراق داخلی استفاده می کنند، تفاوت‌های قابل توجهی بین آنها وجود دارد که بر عملکرد، بهره وری سوخت و هزینه کلی مالکیت آنها تأثیر می گذارد.

تاریخچه بوگاتی

تاریخچه بوگاتی

نام بوگاتی مترادف با سرعت در دنیای خودروهاست. این برند دارای سابقه‌ای غنی و جذاب است که بیش از یک قرن را در بر می‌گیرد. داستان بوگاتی از آغازش در شهری کوچک در ایتالیا تا تبدیل شدن به یکی از نمادین‌ترین و معتبرترین خودروسازان جهان، داستان شور، نوآوری و برتری مهندسی است.

راهنمای خرید خودروی دست دوم

راهنمای خرید خودروی دست دوم

خرید خودروی دست دوم یک راه عالی برای صرفه جویی در هزینه‌هاست و در عین حال می‌توانید یک وسیله نقلیه قابل اعتماد را تهیه کنید. با این حال، این امر می‌تواند یک فرآیند دلهره آور باشد، به خصوص اگر شما با زیر و بم بازار آشنا نباشید. در این مقاله، مراحلی را که باید طی کنید تا مطمئن شوید که خودروی دست دوم مناسبی برای نیازهای خود تهیه می کنید، به شما معرفی می‌کنیم.

انتخاب بهترین لاستیک برای خودرو

انتخاب بهترین لاستیک برای خودرو

انتخاب لاستیک مناسب برای خودرو یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که می‌توانید به عنوان مالک خودرو بگیرید. لاستیک‌ها تنها نقطه تماس ماشین شما با جاده هستند و نقش مهمی در تضمین ایمنی و عملکرد وسیله نقلیه شما دارند. با وجود گزینه‌های بسیار زیاد تایر، انتخاب بهترین لاستیک برای نیازهای شما می‌تواند بسیار دشوار باشد. این راهنما به شما کمک می کند تا فاکتورهای کلیدی را که باید هنگام انتخاب لاستیک برای ماشین خود در نظر بگیرید، درک کنید.

فناوری‌های ضد سرقت در خودروها

فناوری‌های ضد سرقت در خودروها

در عصر تکنولوژی مدرن، صنعت خودروسازی دستخوش تحول عظیمی از نظر نوآوری و توسعه شده است. اتومبیل‌ها دیگر فقط یک وسیله حمل‌ونقل نیستند، بلکه شبکه‌ای پیچیده از سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پیچیده هستند که برای ایمن نگه داشتن آن‌ها از حملات سایبری و سرقت به فناوری‌های امنیتی پیشرفته نیاز دارند.